czwartek, 10 marca 2016, 09:46

Piłkarska Ekstraklasa: zaległe spotkania 25. kolejki

We wtorek, 8 marca, rozegrane zostały dwa zaległe spotkania 25. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Piast Gliwice pokonał Śląsk Wrocław 1:0, natomiast Korona Kielce zremisowała z Wisłą Kraków 1:1.
Piłkarska Ekstraklasa: zaległe spotkania 25. kolejki Piłkarska Ekstraklasa: zaległe spotkania 25. kolejki

W Gliwicach, wicelider Piast, podejmował Śląsk Wrocław. Pierwsza akcja gospodarzy, miała miejsce w 26 minucie. Świetne z linii środkowej boiska, do znajdującego się po jego prawej stronie Mateusza Maka, podawał Martin Nespor. Mak następnie szybko podbiegł w okolice pola karnego, gdzie dośrodkował do niepilnowanego Josipa Barisicia.

Piłka idealnie spadła pod nogi chorwackiego napastnika, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron, z dystansu uderzał pomocnik Śląska Jacek Kiełb, lecz jego strzału po odbiciu przez bramkarza Piasta nie potrafił wykończyć Robert Pich. Chwilę później, jeszcze lepszą okazję do wyrównania miał Pich ale świetną interwencją popisał się Jakub Szmatuła.

Pięć minut przed kocem ponownie gola powinni strzelić wrocławianie, lecz po podaniu Kamila Bilińskiego, nieczysto uderzył Kamil Dankowski. W 87 minucie kolejny raz gola mógł zdobyć Pich. Strzał z woleja napastnika Śląska, trafił w słupek bramki Piasta. Ostatecznie drużyna z Gliwic, dość szczęśliwie, po raz pierwszy w 2016 roku zainkasowała trzy punkty. W tabeli ekipa Radoslava Latala, traci do liderującej Legii jeden punkt.

Mecz w Kielcach pomiędzy Koroną a Wisłą Kraków, idealnie rozpoczął się dla gości. W pierwszej minucie, obrońca Korony Elhadji Diaw, sfaulował napastnika Wisły Zdenka Ondraska. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Denis Popović. Słoweński pomocnik bez problemu pokonał Dariusza Trelę.

Po kilku minutach podwyższyć wynik próbował Ondrasek, lecz jego strzał głową minął bramkę kielczan. Gospodarze stworzyli swoją pierwszą sytuację po półgodzinie gry. Głową uderzał ich kapitan Kamil Sylwestrzak. Kolejną akcję przeprowadził aktywny od pierwszych minut Ondrasek. Strzał Czecha obronił Trela. Zamiast drugiego gola dla Wisły, po przerwie wyrównała Korona. Vladislavs Glabovs dośrodkował na głowę Nabila Aankoura, który zgrał do Airama Cabrery. Hiszpański napastnik sprytnym strzałem pokonał Michała Miśkiewicza.

Po wyrównującej bramce okazje bramkowe mieli zawodnicy obydwu drużyn, lecz świetnie spisywali się obaj bramkarze. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, dzięki któremu Wisła wydostała się ze strefy spadkowej.