wtorek, 26 stycznia 2016, 15:05

Przerażające, współczesne legendy Japonii

Japończycy może i mają dziwne pomysły, ale jedno trzeba im oddać - potrafią straszyć. Czasem nawet wyjątkowo głupimi rzeczami...
W ciemnościach zawsze czają się potwory. W ciemnościach zawsze czają się potwory.

Lalka Okiku
Lalka dziewczynki, która umarła z powodu powikłań po przeziębieniu. Nigdy nie rozstawała się z lalką, a kiedy umarła… włosy lalki zaczęły rosnąć. Kiedy je ściąć, znowu odrastają. Badania genetyczne potwierdzają, że są to ludzkie włosy… Laleczka znajduje się w świątyni Mannenji w Iwamizawie.

Piekło Tomino
Jest to przeklęty poemat, który zabija ludzi, gdy przeczytać go na głos. Jeśli masz szczęście, to nie umrzesz, ale niesamowity pech będzie cię prześladował jeszcze długo. Poemat napisany przez Yomota Inuhiko można znaleźć w tomiku Serce jak toczący się kamień, opowiada o słodkiej Tomino, która umiera i spada do piekła.

Gozu - Krowia Głowa
Podobnie jak Piekło Tomino, Gozu to przerażająca historia, która raz opowiedziana – wywołuje w mówcy trans, a słuchaczy wpędza w poczucie śmiertelnego przerażenia, aż z pianą na ustach zapadają w śpiączkę, z której już nie mogą się wybudzić. Podania, o czym mogła być ta historia, są niekiedy sprzeczne.

Dziewczyna ze szczeliny
Jak wymusić na dzieciakach nieskazitelny porządek? Wmów im, że w niedostępnych zakamarkach, w których zbiera się cień, czyha potępiony duch. Jeśli zauważysz oko w szparze np. pomiędzy książkami, duch potępionej dziewczynki (a jakże) spyta, czy chcesz się z nią bawić? Nie ma dobrej odpowiedzi na takie pytanie. Umrzesz, jeśli nie posprzątasz…

Teke-teke
Duch kobiety, którą metro przecięło wpół. Nieszczęśliwy wypadek (lub próba samobójcza) i poczucie niesprawiedliwości stworzyło potężną klątwę, więc jej korpus wędruje po ulicach Tokio w poszukiwaniu zemsty. Nazwa wzięła się z odgłosu, jaki powstaje wskutek poruszania się upiora (na łokciach lub dłoniach). Mówi się, że przecina swoje ofiary za pomocą krwi ściekającej z tułowia.

Kuchisake-onna
Dosłownie „kobieta z rozciętą twarzą”, duch ofiary przemocy domowej. Spotkać ją można na ulicy z maską chirurgiczną na twarzy i pytaniem: „czy jestem piękna?” Odpowiesz nie – giniesz. Odpowiesz tak – pokaże ci usta rozcięte od ucha do ucha i ponowi pytanie. Odpowiesz nie – zginiesz, odpowiesz tak – rozetnie ci usta w ten sam sposób.Jak z nią walczyć? Zapytaj, czy ty jesteś piękny lub powiedz „jesteś przeciętna”. Zdezorientuje ją to na tyle, byś mógł uciec.

I na koniec - nasz faworyt!

Aka Manto
Zły duch nawiedzający…toalety. Pojawia się, kiedy już zasiądziesz na białym tronie i zorientujesz się, że nie ma papieru. Wtedy pojawi się upiór i spyta – czy chcesz czerwony czy niebieski papier? Wybierając czerwony będziesz pocięty na kawałki/oskórowany (w zależności od wersji), niebieski – uduszony lub zostanie spuszczona ci cała krew. Na usta się ciśnie się – Japonio! Serio?!...

Źródło: tickld.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Przeklęty obraz "Płaczący chłopiec"

    Przeklęty "Płaczący chłopiec”

    Obraz, który zamiast budzić zachwyt, budzi strach i grozę? Tak można powiedzieć o dziele hiszpańskiego artysty Franchota Sewille „Crying boy". »

  • Tajemniczy napis na obelisku w pobliżu Hagley Woods.

    „Kto umieścił Bellę w wiązie?” – nierozwiązana zagadka morderstwa

    18 kwietnia 1943 roku czwórka chłopców wybrała się na poszukiwania ptasich gniazd. Robert Hart, Thomas Willetts, Bob Farmer i Fred Payne nie spodziewali się jednak, że dokonają makabrycznego odkrycia. »

Zobacz również