czwartek, 10 listopada 2016, 13:01

„Kto umieścił Bellę w wiązie?” – nierozwiązana zagadka morderstwa

18 kwietnia 1943 roku czwórka chłopców wybrała się na poszukiwania ptasich gniazd. Robert Hart, Thomas Willetts, Bob Farmer i Fred Payne nie spodziewali się jednak, że dokonają makabrycznego odkrycia.
Tajemniczy napis na obelisku w pobliżu Hagley Woods. Tajemniczy napis na obelisku w pobliżu Hagley Woods.

Zagadka Belli do dziś nie została rozwiązana, choć w 1953 roku do policji dotarła historia Jacka Mossopa, który przed laty wraz z przyjacielem poznał w pubie Dunkę, z którą się upili. Gdy kobieta straciła świadomość, mężczyźni postanowili dla żartu zostawić ją na rozgałęzieniu wiązu, by po przebudzeniu wystraszyła się. Policji opowiedziała to krewna Jacka, który w międzyczasie zmarł w szpitalu psychiatrycznym, gdzie leczył się z powodu urojeń. Podobno często skarżył się na sen o upiornej kobiecie wpatrującej się w niego z drzewa. Nigdy do niczego się nie przyznał, a krewna nie znała szczegółów mogących wyjaśnić materiał w ustach, czy obciętą rękę. Innym tropem była zaginiona prostytutka o imieniu Bella, która jednak niezupełnie pasowała do rysopisu zmarłej. Jedną z ciekawszych teorii było to, że denatka była holenderką działającą w niemieckiej siatce szpiegowskiej, a naprawdę nazywała się Clarabella Dronkers. Było to sprawdzane przez policję, a nawet wywiad Wielkiej Brytanii, ale nie udało się nic potwierdzić. Nie zabrakło paranormalnych przypuszczeń – Bella mogła być też wiedźmą zamordowaną przez inne wiedźmy z konwentu za jakieś przewinienie. Zagadka kobiety z Hagley Woods została nierozwiązana.

Jednak to nie koniec. W 1999 na obelisku w Hagley Park znów pojawił się napis – „Who put Bella in the witch elm” wymalowane białą farbą. Czyżby kogoś prześladowały duchy przeszłości? A może to przypadkowa osoba, która natrafiła na sprawę i postanowiła przypomnieć tragiczną historię? Prawdopodobnie nigdy już nie dowiemy się kim była Bella i kto umieścił jej zwłoki w drzewie.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

  • Przeklęty obraz "Płaczący chłopiec"

    Przeklęty "Płaczący chłopiec”

    Obraz, który zamiast budzić zachwyt, budzi strach i grozę? Tak można powiedzieć o dziele hiszpańskiego artysty Franchota Sewille „Crying boy". »

  • Natrętne twarze

    Natrętne twarze

    Znacie tę sytuację, gdy czyścicie coś wszelkimi środkami, a ślad nadal pozostaje. Uporczywe, prawda? A co w wypadku, gdy tym śladem jest ludzka twarz, pojawiająca się nieustannie na ścianach twojego domu? Przerażające, ale tak się rzeczywiście działo! »

Zobacz również